Filter

Ramazan Ayı Stickerları Nedir ?

“Ramazan sticker” ürünleri genellikle Ramazan ayında kullanılan çeşitli görsel etiketleri veya çıkartmaları ifade eder. Bu etiketler Ramazan ayının dini ve kültürel önemini vurgulayan veya bu özel döneme özgü tasarımları içermektedirler.

Ramazan ayı sticker ürünleri çeşitli tasarımlar ile Ramazan heyecanını evlerin duvar ve pencerelerine yansıtan özel ürünlerdir. Çeşitli Ramazan Ayı süslemeleri ve objeleri içeren bu tasarımlar çocuklara dini ve kültürel gelenekleri sevdirmek için de önemlidir.

Ramazan Sticker Ürünleri Çeşitleri

Ramazan ayı stickerları, Ramazan Ayı’nın dini ve kültürel önemini vurgulayan tasarımları içermektedir. İftar sofraları, minareler, hilal ve yıldız sembolleri, dua eden insan figürleri gibi Ramazan’a özgü motifler bu tür stickerlarda sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca Hacivat Karagöz gibi Ramazan ile özleşmiş milli figürlerde çokça kullanılmaktadır. Hilal ve yıldızlar da en sevilen tasarımlardır.

Hoşgeldin Ramazan, hoşgeldin ya şehr-i Ramazan gibi yazılar vazgeçilmez etiketlerdir. Ramazan fenerleri, davul, cami gibi objeler de çok tercih edilmektedir. Bu neşeli figürler çocuklara Ramazan heyecanını aşılamakta ve sevdirmektedir.

Bu özel gün etiketlerini Ramazan Ayı sonrasında uygulanan zeminden kolayca sökebilirsiniz. Zemine zarar vermeyen ürünlerdir. Suya dayanıklı ürünler olması sebebiyle dış mekanlarda da kullanılmaktadır. Bu ürünler dükkan ve mağaza vitrinlerini de süslemekte kullanılmaktadır.