Filter

Sigara Sarma Makineleri

Sigara sarma makineleri, tütünü makarona doldurma işlemini sağlayan manuel yada elektrikli makinelerdir. Tütün doldurma işlemi sağlayan bu yeni nesil makineler ile dolum yapma işi oldukça kolaydır ve zaman almaz. Bu alet ile tütün sarma işlemi zor olduğu kadar, fazla zaman harcamaya neden oluyordu. El tipi makineler ile dolum işlemi oldukça zor ve zaman alıcı bir işlemdir. Pek çok modele sahip olan tütün dolum makineleri performans ve kalite kriterlerine göre farklı fiyatlarla satılmaktadır.

Kollu sigara sarma makineleri; isminden de anlaşıldığı gibi manuel kol yardımı ile dolum sağlamaktadır. Küçük el makinelerine göre daha düzgün ve kolaylık sağlar. Dayanıklı metal aksamları sayesinde uzun yıllar kullanım imkanı sunar. Fakat her ne kadar kolaylık sağlasa da uzun süre yapılan sarım işlemlerinde yorucu bir hal almaktadır. Bu yüzden de son dönemlerde kollu sarma makinelerine rağbet azalmıştır.

Elektrikli sigara sarma makineleri; makaron doldurma işlemini en düzgün yapmalarının yanında az eforla en yüksek performans sunar. Elektrikli dolum makineleri kendi içinde pek çok kategoriye ayrılmaktadır. Haznesiz olan makinelere tütünü koyup düğmeye basmanız yeterli olacaktır. Oldukça hızlı sarma işlemi yapmaktadır. Sarım işleminde makaronda boşluk bırakmaz, makaronu yırtma gibi gibi olumsuzlukları yaşatmaz.

Hazneli sigara sarma makineleri; tam otomatik makinelerdir. Haznesi sayesinde tütünü kendi alır. Size sadece makaronu takmak gibi basit ve yormayacak bir işlem kalır. Ayrıca bu makinelere filtre takma aparatları da takılarak tamamen otomatik hale getirilebilmektedir. Bu makineler hem zaman hem de maddi açıdan kullanıcılarına büyük avantaj sağlamaktadır.
Sigara sarma makinelerinde makinenin markası da çok önemlidir. Cokindirimli firması olarak kalitesi düşük makinelere sitemizde yer vermiyoruz.

Eds Matic Slim Kollu Sigara Sarma Makinesi

Eds Matic Slim Sigara Sarma Makinesi, gerek kalitesi gerek performansı ile en çok tercih edilen makinelerden biridir. Ocb Micromatik sarma makineleri ile aynı ebatlara sahiptir. Slim (ince sarım) artık daha çok tercih edildiğinde bu ürün de en çok satılan ürünlerdendir. Slim filtreler normaline göre dolumu daha zordur. Ancak Eds Slim makine ile bu işlem oldukça kolaydır. Eds matic slim kollu sigara sarma maknesi ile, hem uğraştan kurulmuş hem de daha kısa sürede daha fazla dolum yapabilirsiniz.
Eds Slim Matic; komple metal gövde ve parçalardan üretilmiştir. Parça değişimi oldukça kolaydır. Bu sayede deforme olan parçalar kolaylıkla değiştirilir ve dolum işlemine devam etmenizi sağlar. En çok değiştirmek zorunda olduğumuz kaşık, bıçak, dört ayak gibi parçalar kolayca takılıp sökülecek şekilde dizayn edilmiştir. Tütünü ve makaronu kırmaz, boşluk bırakmaz kısacası aruz edilen en iyi düzeyde dolum yapar. Kızaklı sistem olduğundan, hazırlanan sigaralarda kül dökülme veya erken sönme sorunu yaşanmaz. Hazır sigaralar ile aynı kalitede dolum yapabilirsiniz. Tüm makinelerde olduğu gibi bu makinelerde de dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de deforme olan parçaları değiştirmenizdir. Bu hem düzgün dolum yapmanızı sağlar hem de makinenizi koruyacaktır.

Hazneli Sigara Sarma Makinesi

Hazneli sigara sarma makineleri; dolum işleminde tütünü her seferinde hazneye koymanız gerekmeyen daha hızlı sarım yapan makinelerdir. Makine üzerine monta edilen bir hazne sayesinde haznedeki tütünü otomatik olarak kendi almaktadır. Bu da ara vermeden dolum yapmanızı sağlamaktadır.

Hazneli sigara sarma makinesinin, tütün sıkılık gevşeklik ayarı mevcuttur. Bu ayar mekanizması sayesinde, istediğiniz sertlikte dolum yapabilirsiniz. Şeffaf bir yapısı olan bu hazne sayesinde haznedeki tütün miktarını da görebilirsiniz. Genellikle Top O Matic kollu makineye takılarak hazneli hale getirilmektedir. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hazne kısmı söküp takılabilir yapıda tasarlanmıştır. Bu sayede dilediğiniz zaman haznesi olarak da kullanabilirsiniz. Tekel tütünü, sacaklı tütün, toz tütün dahil olmak üzere, her tütün ile dolum yapma olanağı sağlar. Hazneli makinelerde yaşanacak en önemli sorun kalitesiz ve ıslak tütünlerde hazne tıkanmaktadır. Topomatic sigara sarma makinesi üzerine tasarlanarak hazneli hale getirilen makine, tütünü makarona doldurma esnasında, kırmaz, ezmez, olduğu gibi doldurur.
Bu sayede hazırlanan sigaralarda kül dökülme sorunu yaşanmaz. Hazneli sigara sarma makinesi, hazneye takılan küçük bir motor yardımı ile, tütünü makinenin haznesine koyar. Takılan motor ucunda pervane vardır. Motorun hareket etmesiyle dönen pervane, hazneyi oynatarak, hazne içinde bulunan tütünü aşağı doğru indirir. Hazneli sigara sarma makinesi, www.cokindirimli.com’da